Protestujący związkowcy ze służb mundurowych idą do premiera. „Nadszedł już czas”
28 sierpnia 2018
Informacja Komitetu Protestacyjnego NSZZ Policjantów
31 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie

Apel policjanta

Apel policjanta

ilustracja

„Pracuję w województwie łódzkim mam ponad 13 lat służby, nie mam znajomości i niestety nie podlizuję się przełożonym i mam wierzcie mi lub nie pensję na miesiąc na czysto 3145,69 zł na podstawie wpłaty z dnia 1 sierpnia 2018 roku.

Robię co miesiąc 8 nocek, jeden weekend wolny tylko w miesiącu, jeden dzień w święta zawsze tylko wolny , nigdy nie spędziłem bożego narodzenia lub Wielkanocy z rodzina 2 czy trzy dni bo nie można. Sylwester co 4 lata wolny aby iść na bal. Zmiana w grafiku panie Bartku proszę przyjść do pracy bo młody poszedł na zwolnienie. Oki idę, jak nie pójdę będzie się mścił komendant zrobi mi z kilka pdoz w następnym miesiącu dołoży papierów do realizacji.

Mam 3 letnia córkę żona ja wychowuje, nie pobieram 500 +, i wychowacie za ta kasę rodzinę. Wszystko drożeje, krajowe najniższe pensje idą w górę a w policji ? Nic!!!. Ludzie co nie są w policji piszą ale oni maja dobrze, co oni robią, poza pensja ile dodatków maja.

Powiem tak może ta robota jak się z boku obserwuje jest fajna, radiowóz, okularki itp. Ale nie jest tak słodko, 3 miesiące temu, pierwsza w nocy zgłoszenie jedz… bo jakiś mężczyzna stoi na balkonie i strzela z czegoś do ludzi. Jedziemy , jest ciemno, na przeciwko furtki jest balkon , nikogo nie ma na nim, dzwonimy i nie wiadomo czy ktoś nie wyjdzie na balkon, czy jest trzeźwy, czy z czegoś nie strzeli pewnie nie broń ostra choć może, ale nawet z wiatrówki niech ci strzeli w oko i jesteś kaleka. Na szczęście skończyło się szczęśliwie. Ale chce udowodnić ze nie jest to tak bezpieczne.

I za ile kasy ryzykujesz ? Za ponad 3100 zł 13 lat. Może ludzie nie robiący w tej formacji by powiedzieli jak ci nie pasuje to sobie zmień robotę, owszem zmieniłbym ale robiąc z roku na rok myślałem ze będzie lepiej a teraz szkoda mi jest tych ponad 13 lat i jakoś się doczeka i jak się nie poprawi odchodzę z policji bez zastanowienia, jest tyle normalnych robot ze spokojnie mi wystarczy.

Dodam jeszcze ile młodych teraz co się dostało chce odejść, np policjant 2 lata służby i on mówi ze ” ja to mam wyje..ne na ta robotę”, jak tak dalej będzie odchodzi, i mnóstwo się tego słyszy. Jak się nie zachęci kasa za kilka lat jak ci co mogą odejdą na emeryturę i nowi będą odchodzić bo kasa mała to nic z tej formacji nie będzie . Nie będzie miał kto pracować na ulicy a to ulica powinna najwięcej dostać bo jest pierwszy kontakt z ludźmi. Jak naprawdę kasy nie podniosą to nie będzie miał kto robić bo w tych czasach już pójdzie gdzie indziej, zrozumcie wyższe osoby w policji.

Ja wiem ze naczelnik czy komendant będzie nie zadowolony ze policjant z 3 grupa się stawia ale on ma pensje ze dwa razy większa wiec będzie się starał upodobać przełożonemu. A ja ?!! ?? mogę podesłać skan ostatniej pensji i rozkaz kiedy się dostałem aby każdy uwierzyli ze nie mam nie mamy kokosów.

Weźmy się koledzy i koleżanki za walkę o nasze lepsze jutro, jak nie teraz to już nigdy. Jak mnie ktoś popiera w tym co napisałem to będę bardzo zadowolony. Pozdrawiam wszystkich.”

Znalezione na FB. Pisownia oryginalna.

źródło: http://www.ifp.pl/index.php…2018.08.30