Ginie policjant zostają dzieci i żona. Co potem? Cisza.
15 kwietnia 2019
Otwarcie wystawy „Zgładzona formacja. Policja województwa śląskiego 1922-1939”
18 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW ZAWODOWYCH !

10 kwietnia 2019 roku w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka podczas, której Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wręczył rozkazy powołania na stanowiska zastępców komendantów powiatowych policji w Brzezinach i Pajęcznie oraz mianowania na stanowisko naczelnika Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi. Przekazał również nagrody pieniężne wyróżnionym funkcjonariuszom a także puchary zdobyte przez laureatów III Edycji Zawodów Policyjnych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi „Najlepszy policjant w zakresie stosowania taktyki i technik interwencji policyjnych”. Sam szef łódzkich policjantów otrzymał od swoich podwładnych, którzy reprezentowali nasz garnizon w XVII Mistrzostwach Polski Policjantów w Biegu Maratońskim w Dębnie, statuetkę za zdobycie zaszczytnego 3 miejsca na podium. Wyróżnienia wręczono w obecności kadry kierowniczej Łódzkiego Garnizonu Policji oraz Przewodniczącego NSZZP w Łodzi Pana Krzysztofa Balcera.

Nagrody dla „Najlepszego policjanta w zakresie stosowania taktyki i technik interwencji policyjnych” otrzymali:

I MIEJSCE

sierż.               MARCIN BARYS  – Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

II MIEJSCE

sierż.               ADAM ORZECHOWSKI – Wydział Konwojowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

III MIEJSCE

st. sierż.           ANDRZEJ MILCZAREK – Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy

IV MIEJSCE

st. sierż.           SEBASTIAN KRÓL – Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Komendant Wojewódzki Policji dziękując za zaangażowanie wręczył nagrody za bardzo szerokie spektrum działań podejmowanych przez policjantów zarówno w sferze wykrywczej  , prewencyjnej jak i tej związanej z promocją zawodu policjanta.

Wśród wyróżnionych znaleźli się funkcjonariusze  z  wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi jak i  Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu

M.in. nagrody zostały przyznane za zatrzymanie na gorącym uczynku mężczyzn wprowadzających do obiegu substancje odurzające i psychoaktywne, za realizację sprawy dotyczącej oszustwa polegającego na oferowaniu do sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej towarów, które ostatecznie nie zostały dostarczone klientom, za realizację czynności, które doprowadziły do zatrzymania sprawców włamań i kradzieży mających miejsce na terenie Pabianic,  za zatrzymanie członków grupy przestępczej specjalizującej się w dokonywaniu kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie województwa łódzkiego, za zatrzymanie w czasie wolnym od służby kierującego pojazdem osobowym pod wpływem alkoholu, za realizację czynności procesowych i operacyjno-rozpoznawczych, w wyniku których doprowadzono do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa, za profesjonalne prowadzenie czynności, w wyniku których ustalono sprawców ciężkiego pobicia mężczyzny i wiele innych.

Życzymy dalszych sukcesów zawodowych !