„Ustawa nie wywołuje zastrzeżeń legislacyjnych”
29 lipca 2019
Szef NIK: W polskich służbach mundurowych są równi i równiejsi
8 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

Uroczyste posiedzenie ZW NSZZ Policjantów w Łodzi

W dniu 26 lipca 2019r w Ośrodku konferencyjno – wypoczynkowym „Wodnik” k. Bełchatowa odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Łodzi. To nasz, związkowy akcent, wpisujący się w obchody Święta Policji. Święta wyjątkowego w tym roku, bowiem związanego z 100 rocznicą powołania Policji Państwowej. W uroczystościach wzięli udział Przewodniczący Zarządów Terenowych oraz członkowie Prezydium i Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej, a także członkowie związku wykazujący się szczególną aktywnością.

Zaszczycili nas także szacowni goście: generał Ferdynand Skiba – były  Komendant Wojewódzki w Łodzi oraz zastępca Komendanta Głównego Policji, generał Dariusz Banachowicz – były Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi, inspektor Jan Kuropatwa – Prezes Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Nasze zaproszenie przyjęli także Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Andrzej Łapiński, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Tomasz Olczyk, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Rybka – zaszczycając związkowców swoją obecnością. Dopisali znakomici goście, członkowie Zarządu Głównego związku: Andrzej Szary – szef struktur wielkopolskich, Sławomir Koniuszy  – kierujący związkiem w pięknej warmińsko-mazurskiej krainie, Artur Garbacz – przewodniczący ziemi lubelskiej i Przemysław Zubilewicz ze Szkoły Policji w Pile. Nie zdołał dojechać  z Warszawy jedynie Przewodniczący Zarządu Głównego Rafał Jankowski, z uwagi na bardzo ważne wydarzenia, jakie równolegle odbywały się w tym czasie w stolicy. Rozumiemy i zapraszamy ponownie.

W tak ważnej chwili nie mogło zabraknąć naszych przyjaciół z Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych (strażaków, więzienników i Straży Granicznej) oraz zaprzyjaźnionych związków zawodowych Pracowników Policji oraz Pielęgniarek i Położnych. Zaszczycili nas także przedstawiciele firm i instytucji, z którymi współpracujemy na co dzień, m.in. PZU, Centrum Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego. Wszyscy zasłużeni zostali uhonorowani. Były medale, upominki, podziękowania, przemówienia i wyrazy uznania. Było bardzo uroczyście i przyjemnie… a wieczorem uroczysty i wypełniony zabawą bal. Panowie w garniturach, panie w pięknych sukniach, pary wirowały na parkiecie długie godziny. Pierwszy raz w uroczystościach uczestniczyli nasi najbliżsi. Żony, mężowie i partnerzy byli tym faktem niezwykle ucieszeni. Przewodniczący musiał obiecać, że w takiej formule jeszcze się spotkamy. Kto wie – przed nami 30-lecie związku. Najważniejsze, że usatysfakcjonowani byli działacze związku i ich rodziny. Bo to dla nich – policjantów, związkowców i ich najbliższych to święto. Święto, które powtórzy się za 100 lat.