Komunikat Prezydium ZG NSZZ Policjantów
3 lutego 2017
Skąd się wzięło 270 zł?
3 lutego 2017
Pokaż wszystkie

Minister Błaszczak o podwyżkach dla policji

Minister Błaszczak o podwyżkach dla policji: wyższe otrzymają policjanci liniowi.

Podwyżki będą proporcjonalnie wyższe dla policjantów liniowych, w bezpośrednim kontakcie z ludźmi – powiedział dzisiaj szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że najpewniej w przyszłym tygodniu zostanie podpisane rozporządzenie w tej sprawie.

Podczas otwarcia nowej komendy powiatowej policji w Krakowie minister powiedział, że policja musi być profesjonalna, skuteczna i powinna mieć warunki do tego, by skutecznie stać na straży bezpieczeństwa obywateli. Przypomniał, że projekt modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 składa się z trzech komponentów, które mają finansować inwestycje w infrastrukturę, sprzęt i ludzi. Wzrost wynagrodzeń ma dotyczyć policjantów, strażaków, pograniczników i BOR.

Błaszczak dodał, że resort jest już po konsultacjach ze związkami zawodowymi w sprawie podwyżek. – Chciałbym podkreślić, że te podwyżki będą proporcjonalnie wyższe dla policjantów liniowych, którzy są zaszeregowani między drugą a piątą grupą zaszeregowania – dlatego że doceniamy tę służbę, która jest najtrudniejsza, w bezpośrednim kontakcie z ludźmi. Szczególnie zależy nam na pracy dzielnicowych – powiedział minister.

Więcej…
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/blaszczak-o-podwyzkach-dla-policji-wyzsze-otrzymaja-policjanci-liniowi/w5gm4v0