Wystąpienie Janusza Zemke do Komisji Europejskiej
20 lutego 2017
Emeryci trafią pod lupę IPN
20 lutego 2017
Pokaż wszystkie

List ministra do służb mundurowych

Minister Mariusz Błaszczak zwrócił się listownie do funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA. Podziękował im za trudną i odpowiedzialną służbę oraz poinformował o podwyżkach, które otrzymają już na przełomie lutego i marca.

Pierwsza transza podwyżek wyniesie średnio 253 zł na etat funkcjonariusza i 250 zł na pracownika cywilnego. Służby otrzymają wypłatę z wyrównaniem od 1 stycznia 2017 r.

Drugi etap podwyżek jest planowany na styczeń 2019 r. W sumie, wynagrodzenie funkcjonariuszy wzrośnie średnio o 609 zł, a pracowników cywilnych o 597 zł.

– To, że mogę przekazać Państwu tą dobrą wiadomość, sprawia mi osobistą satysfakcję. Wierzę, że dzięki wspólnym działaniom możemy sprawić, że nasi rodacy będą czuć się bezpiecznie – napisał minister Błaszczak.

Korzystając z okazji, szef MSWiA zwrócił się do policjantów zapewniając ich, że ustawa dezubekizacyjna obejmie wyłącznie byłych funkcjonariuszy SB, a nie Milicji Obywatelskiej.

http://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15788,Minister-Mariusz-Blaszczak-do-sluzb-zaslugujecie-aby-za-swoj-wysilek-dostawac-go.html