Twórcy systemu PESEL potraktowani jak esbecy
10 kwietnia 2017
Spotkanie służb w Łodzi
13 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie

J. Zieliński w programie „Onet Opinie”

Jarosław Zieliński: z funkcji kierowniczych w policji odeszły osoby z przeszłością w MO.

Jarosław Zieliński był gościem Andrzeja Stankiewicza w programie „Onet Opinie”, gdzie był pytany, czy wyrzuci wszystkich policjantów, którzy pracowali kiedykolwiek w Milicji Obywatelskiej za czasów PRL-u. – Było oczekiwanie kierownictwa MSWiA, aby z funkcji kierowniczych w policji odeszli ci, którzy zaczynali swoją służbę w MO i tak się stało. Nie wykluczam, że gdzieś może być przypadek, który pozostał do uregulowania – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji wypowiadał się też między innymi na temat ustawy dezubekizacyjnej, a przede wszystkim scharakteryzował, kto z osób służących w PRL może liczyć na zachowanie świadczeń. – Ktoś, kto krótko służył w PRL, a potem zapisał się dobrą służbą, zwłaszcza z narażeniem zdrowia i życia. Będziemy sprawdzali to pod każdym względem, przede wszystkim orderów i nagród – powiedział Zieliński. – Osobiście dopilnuję, żeby było to obiektywne i oparte na dokumentach i rzetelnej ocenie przebiegu służby – dodał.

Nagranie rozmowy do odsłuchania pod poniższym linkiem:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jaroslaw-zielinski-z-funkcji-kierowniczych-w-policji-odeszly-osoby-z-przeszloscia-w/jkzrmq6