Nieuzasadnione podwyżki dla odchodzących komendantów. Dodatek progresywny może rozwiązać problem?
6 lutego 2024
INSPEKTOR MARIUSZ KRZYSTYNIAK NOWYM SZEFEM ŁÓDZKICH POLICJANTÓW
13 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Wyniki audytu w MSWiA najpóźniej na początku przyszłego tygodnia

Szef MSWiA Marcin Kierwiński zapewnił, że pod koniec tego tygodnia, najpóźniej na początku przyszłego opinia publiczna zapozna się z wynikami raportów dotyczących między innymi wybuchu granatnika w KGP, incydentu z policyjnym śmigłowcem w Sarnowej Górze oraz polityki kadrowej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Marcin Kierwiński był w poniedziałek gościem TVN24. „Pod koniec tego tygodnia, najpóźniej na początku przyszłego będą Państwo mogli zapoznać się z wynikami raportów dot. m. in. wybuchu granatnika, incydentu z Black Hawkiem w Sarnowej Górze i polityki kadrowej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji” – podkreślił podczas rozmowy minister spraw wewnętrznych i administracji.

Szef MSWiA odniósł się do naprawy policyjnego śmigłowca Black Hawk. Według niego jest to „gigantyczny koszt”. Jak informował pod koniec zeszłego tygodnia portal InfoSecurity24.pl jego naprawa wyniesie około 2,5 miliona złotych. „Jest on uziemiony do maja – wtedy ma skończyć się remont. Najbardziej szokujące w tej sprawie jest to, że zaraz po incydencie nawet nie zakończono w Ministerstwie postępowania szkodowego. Panu Wąsikowi i Panu Kamińskiego kompletnie się nie spieszyło. Co by to oznaczało? Osoby potencjalnie odpowiedzialne nie zapłaciłyby nawet złotówki za to, do czego doprowadziły. To my, jako nowa ekipa, zakończyliśmy to postępowanie” – zaznaczył Kierwiński.

Czytaj dalej:

https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/policja/wyniki-audytu-w-mswia-najpozniej-na-poczatku-przyszlego-tygodnia