Mariusz Kamiński został nowym szefem MSWiA
14 sierpnia 2019
Podwyżka pensji minimalnej nie dla służb mundurowych.
16 września 2019
Pokaż wszystkie

Uroczyste nadanie Sztandaru Warmińsko-Mazurskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Lokalne media w Olsztynie informują o nadaniu Sztandaru Warmińsko-Mazurskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu NSZZ Policjantów w Olsztynie z udziałem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

 

„Dziś wielki dzień dla warmińsko-mazurskiej Policji. Po 30 latach w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się uroczysty ceremoniał nadania i wręczenia proporca policyjnym związkowcom NSZZ Policjantów z Warmii i Mazur. Widnieją na nim słowa: Bóg, honor i ojczyzna. Oprócz uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu byłem również przewodniczącym Komitetu Honorowego”

– Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki
Sztandar to ważny symbol dla służb mundurowych, instytucji i organizacji, a jego nadanie jest historyczną chwilą. Taki symbol otrzymali policyjni związkowcy z Warmii i Mazur. Regionalny oddział Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów zorganizował z tej okazji uroczystość, w której udział wziął m.in. Rafał Jankowski, szef krajowych struktur związku.

W uroczystym przekazaniu sztandaru uczestniczyła policyjna kadra z regionu i z kraju, przedstawiciele władz i związkowcy. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów jest jedyną organizacją związkową w polskiej policji. W całym kraju zrzesza ponad 40 tys. osób. Reprezentuje interesy stróżów prawa od 1990 roku. Wcześniej, mimo starań milicjantów, na powstanie tego typu organizacji nie zezwalały komunistyczne władze.

Na czele związku na Warmii i Mazurach stoi nadkomisarz Sławomir Koniuszy.

 

Policyjni związkowcy odebrali proporzec, medale i wyróżnienia

Na internetowych stronach Radia Olsztyn ukazała się relacja z uroczystości Nadania Sztandaru dla Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, na którym widnieją słowa BÓG HONOR OJCZYZNA.