Związkowcy z Policji postanowili zaangażować się w aukcję. Na ręce Jurka Owsiaka przekazali płytę, która została już wcześniej wylicytowana przez nich na innej aukcji organizowanej przez Polskie Radio, a pieniądze z niej zostały przekazane rodzinie po zastrzelonym antyterroryście. – Chcemy ponownie wystawić ją na licytację, by mogła przyczynić się do uratowania komuś życia – tłumaczą.
Związkowcy przekazali na aukcję WOŚP platynową płytę Męskiego Grania 2016, z autografami Organka i Dawida Podsiadło
Można już ją licytować na portalu Allegro
W tym roku dochód z akcji Orkiestry zostanie przeznaczony na wyrównanie szans w leczeniu noworodków
Rafała Jankowskiego, przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, spotkaliśmy dziś w miasteczku 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na pl. Defilad w Warszawie. Był w mundurze, a to rzadki widok w tej strefie, ponieważ policja jako instytucja państwowa nie uczestniczy w imprezach WOŚP. Inna sprawa, że funkcjonariusze pojawiają się dziś w pobliżu koncertów i innych wydarzeń Orkiestry, pilnując porządku i dbając o bezpieczeństwo wolontariuszy.
By przyczyniła się do ratowania życia
Szef policyjnych związkowców pojawił się w studiu na placu Defilad, ponieważ zarząd NSZZ Policjantów postanowił wesprzeć WOŚP. Rafał Jankowski przyniósł ze sobą platynową płytę Męskiego Grania 2016, z autografami Organka i Dawida Podsiadło.
– To płyta, która została wylicytowana przez NSZZ Policjantów na aukcji organizowanej przez Polskie Radio, wraz z Fundacją Wdów i Sierot po Poległych Policjantach, za kwotę 14,5 tys. zł. Pieniądze te zostały przekazane rodzinie po zastrzelonym antyterroryście w Wiszni Małej. Teraz chcemy, żeby ktoś jeszcze skorzystał z tej płyty, dlatego chcemy ponownie wystawić ją na licytację, by mogła przyczynić się do uratowania komuś życia – powiedział Onetowi Rafał Jankowski.
Płytę będzie można licytować na portalu Allegro. To już kolejna z tysięcy aukcji WOŚP. Do zdobycia jest m.in. gitara Slasha, muszka smokingowa prezydenta Andrzeja Dudy czy polonez dziennikarza Filipa Chajzera.
Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków
Trwa wciąż 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego patronem medialnym jest Onet. Na ulicach miast i miasteczek w Polsce, ale także w ponad 80 miastach na całym świecie, kwestuje blisko 120 tys. wolontariuszy. Celem tej największej akcji charytatywnej w naszym kraju jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Oprócz zbiórki ulicznej odbędzie się dziś tysiące koncertów, happeningów i innych wydarzeń, a o godz. 20 tradycyjnie przestrzeń nad wieloma miastami rozświetli „Światełko do nieba”. W internecie, na portalu Allegro, prowadzone są tysiące różnych licytacji, trwa też wiele innych akcji w sieci. Dochód z nich wszystkich również będzie przeznaczony na leczenie najmłodszych dzieci.
Fundacja WOŚP to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu w każdą drugą niedzielę stycznia organizuje zbiórkę pieniędzy, które przeznaczane są potem na zakup sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych w naszym kraju. Podczas 25 dotychczasowych Finałów Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 825 mln zł. Za to kupionych zostało blisko 45 tys. urządzeń, które trafiły do 650 szpitali w całej Polsce.