Sukcesy dzielnicowego II Komisariatu Policji KMP w Łodzi…
8 maja 2019
ZOSTAŃ SUPER ZAKRĘTAKIEM – WYZWANIE PODJĘTE !
24 maja 2019
Pokaż wszystkie

MUNDUROWY DZIEŃ DZIECKA – NA DUŻYCH I MAŁYCH CZEKA MOC ATRAKCJI !

25 maja 2019 roku , w sobotę, w godzinach od 11.00 do 14.00 , serdecznie zapraszamy na teren Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej 71. Na dużych i małych czekać będzie moc atrakcji takich jak pokazy sprzętu służb mundurowych, gry i zabawy edukacyjne, konkursy sportowe z nagrodami i wiele wiele innych. W ramach imprezy odbędzie się bieg dla dzieci KIDS RUN. Gorąco zachęcamy ! Będzie się działo !

plakat z okazji mundurowego dnia dziecka w Łodzi, na którym jest radiowóz, policjantka i dziecko

 

25 maja 2019 roku , w sobotę, w godzinach od 11.00 do 14.00 , wraz z komisarz Błysk i Kotem Prewencjuszem ( policyjnymi maskotkami) serdecznie zapraszamy na teren Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej 71. Na dużych i małych czekać będzie moc atrakcji.

Co roku dużym zainteresowaniem cieszą się  pokazy sprzętu służb mundurowych m.in. śmigłowca, robota policyjnego i innego sprzętu wykorzystywanego przez kontrterrorystów, armatki wodnej , tzw. więźniarki a także prezentacja motocykli z klubu stróżów prawa. Nie zabraknie policyjnych jeźdźców z ogniwa konnego w Tomaszowie Mazowieckim oraz przewodników z psami służbowymi.

Najmłodszych zapraszamy do udziału w grach np. pod hasłem daktyloskopia na wesoło i zabawach edukacyjnych z wiedzy o bezpieczeństwie oraz  konkursach sportowych z atrakcyjnymi nagrodami. Przygotowaliśmy mini  tor sprawności fizycznej, przejazd rowerem po torze przeszkód, rywalizacje na specjalnej makiecie  magnetycznej skrzyżowania , dla rodziców i opiekunów alcogogle pokazujące jak bardzo zmienia się postrzeganie otoczenia kiedy znajdujemy się pod wpływem alkoholu.

Drużyny zmierzą się podczas zawodów w przeciąganiu liny. Zaplanowano także wspólny trening samoobrony dla kobiet oraz pokaz pomocy przedmedycznej. Zobaczyć na pewno będzie można sceny niczym z filmu akcji podczas dynamicznego pokazu odbicia osoby konwojowanej.

Ponieważ jak sama nazwa mówi jest to Mundurowy Dzień Dziecka poza Policją będą także i inne służby takie jak Straż Graniczna, Straż Pożarna , Kawaleria Powietrzna z Leźnicy Wielkiej , przedstawiciele Bazy Lotnictwa taktycznego z Łasku, Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Krajowej Administracji Skarbowej i IPA.

 

W ramach imprezy około 12.30  odbędzie się bieg dla dzieci KIDS RUN ( od 7 do 10 lat 550 m oraz od 11 do 13 lat na 1100 m) .

Zachęcamy także do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci-Łupkowa” , które zajmuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi, którzy wymagają stałej opieki. Podczas imprezy Mundurowego Dnia Dziecka , przy wejściu na teren Oddziału Prewencji Policji będzie stał specjalny pojemnik na plastikowe nakrętki ( zatyczki, opakowania po zabawkach jajko niespodzianka, łyżeczki i miarki np. do mleka i inne plastikowe elementy oznaczone  dużymi literami PP PE HDPE LDPD), które przekażemy w ramach akcji Zostań Super Zakrętakiem !

 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału ! Będzie się działo !