Federacja przeciwna pluralizmowi w Policji
15 marca 2017
Fotoradar, któremu nie ufają nawet policjanci.
15 marca 2017
Pokaż wszystkie

MON publikuje oświadczenie w sprawie emerytur

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało oświadczenie komandora Wiesława Banaszewskiego, w którym poinformowano, że nie są prowadzone prace nad zmianą systemu emerytalnego żołnierzy zawodowych.

Na prośbę i z upoważnienia ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza informuję, że nie są prowadzone żadne prace nad zmianą systemu emerytalnego żołnierzy zawodowych, jak też zasad odejścia z zawodowej służby wojskowej. Nie planuje się również podjęcia takich prac” brzmi oświadczenie opublikowane na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej. Widnieje pod nim podpis przewodniczącego Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych komandora Wiesława Banaszewskiego.

Komunikat opublikowano z datą 12 marca. Dwa dni wcześniej został on zamieszczony na stronie Konwentu Dziekanów. Instytucja ta w obecnym kształcie działa na podstawie rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z 28 czerwca 2004 roku. Jej zadaniem jest m.in. reprezentowanie żołnierzy zawodowych Sił Zbrojnych RP w kontaktach z administracją państwową oraz opiniowanie ustaw i aktów prawnych regulujących funkcjonowanie środowiska wojskowego.

Aktualnie obowiązujące przepisy emerytalne są takie same dla żołnierzy zawodowych, jak i funkcjonariuszy służ mundurowych oraz służb specjalnych. Zakładają one, że każdy kto przystąpił do służby po roku 2013 musi odsłużyć przynajmniej 25 lat i osiągnąć wiek 55 lat, by uzyskać uprawnienia do otrzymywania emerytury mundurowej.

Źródło: MON